Information
Account disabled by server administrator.
© ISPmanager control panel
Podatek Akcyzowy

Podatek akcyzowy 2012 / 2013r

Wzrost akcyzy na paliwo od 2013 r.

wzrost akcyzyZ dniem 1 stycznia 2013 r. pod wpływem unijnym przepisów zostanie zmieniona a dokładniej podniesiona stawka podatku akcyzy na paliwa. Oznaczać to będzie dla kierowców kolejne podwyżki na stacjach paliw przy tankowaniu. Już od stycznia 2012r. została podniesiona stawka akcyzy w przypadku benzyny.

Zwolnienie z akcyzy o ile podatnik prowadzi ewidencję zużycia wyrobów akcyzowych

zwolnienie z_akcyzyWojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie z dnia 23 maja 2012 r., sygn. akt III SA/Wa 2026/11 orzekł, iż spółka jest objęta zwolnieniem z akcyzy w zakresie alkoholu, który wykorzystuje w celach produkcyjnych (towary przemysłowo-chemiczne), pod warunkiem , iż prowadzi ona stosowną ewidencję.
Spółka, będąca stroną sporu z organami celnymi zajmowała się w swojej działalności produkcją chemicznych środków czystości, kosmetycznych, a także innego typu produktów z tego zakresu.

Zmiany w akcyzie na węgiel i koks

akcyza na_wegielKlienci kupujący węgiel oraz koks odetchną z ulgą ponieważ MF poprawiło zapisy w soim rozporządzeniu. Ministerstwo Finansów uległo prośbom właścicieli składów i ich klientów, którzy zwracali uwagę na niedogodności związane z biurokracją wynikającą z wprowadzenia od stycznia akcyzy na koks i węgiel. Na początku roku było to przyczyną prawie całkowitego zatrzymania handlu tymi surowcami.

Joomla templates by a4joomla
Information
Account disabled by server administrator.
© ISPmanager control panel