Zwrot podatku na konto

Co roku mamy do spełnienia jeden obywatelski obowiązek i musimy rozliczyć z naszych przychodów. Deklaracja roczna wskazuje też zaliczki na podatek – wpłacane w trakcie roku oraz przedstawia prawa podatnika do ulg i odliczeń. W związku z tym urząd skarbowy zwróci nam pewną kwotę na naszą rzecz. Zwrot podatków jest często korzystny dla nas, ponieważ możemy dostać zwrot podatku.
Samo rozliczenie może okazać się problematyczne i czasochłonne, dlatego coraz częściej sięgamy po pomoc specjalistów. Mogą to być znajomi, którzy na co dzień zajmują się podatkami lub idziemy do specjalistów. Powstaje także coraz więcej firm świadczących tego typu usługi. To wygodny i szybki sposób rozliczenia podatku.

Jak wybrać dobrą firmę?

Przy wyborze firmy za pośrednictwem której będziemy się rozliczać warto zwrócić uwagę na kilka czynników. Każdego zawsze interesuje cena. W tym przypadku nie jest inaczej. Firmy zajmujące się rozliczeniami podatku mają swoje prowizje i te prowizje są różne. Zdecydowana większość ustala to procentowo i ta cena waha się między 7%, a 13% od zwrotu podatku. Pojedyncze firmy ustalają cennik w złotówkach i wtedy cena jest jedna niezależna od otrzymanych pieniędzy. Kolejnym ważnym czynnikiem jest termin, w jakim otrzymamy zwrot naszego podatku. Zazwyczaj jest to 90 dni do 180 dni, ale są firmy, które deklarują zwrot podatku w przeciągu 60, 20, a nawet 5 dni.
Osoby, które pracują poza granicami Polski mają powinny sprawdzić jeszcze jedną informację. Dokładnie chodzi o to, czy dana firma obsługuje interesujący nas kraj. Nie wszyscy rozliczają podatku osobom, które pracują w USA, albo w Wielkiej Brytanii. Powinniśmy to wcześniej sprawdzić.

Co może pomóc w wyborze?

W wyborze firmy do rozliczenia podatku może nam pomóc porównywarka internetowa. Wystarczy podać parametry wyszukiwania i sprawdzić tylko te oferty, które nas faktycznie interesują. Parametry zależą od tego, czego oczekujemy od firmy, czyli od naszych potrzeb. Jeśli chcemy rozliczyć podatek jak najtaniej, to nie powinniśmy iść do firmy, która zaproponuje nam 15% prowizji, tylko do firmy, która zaproponuje 10%. Jeśli chodzi o czas, to jest to ustanowione ustawowo i na zwrot podatku firmy maja maksymalnie 180 dni i jest to standardowy termin zwrotu podatku, dlatego jeśli ktoś proponuje nam zwrot podatku wcześniej to sprawdźmy, czy ta firma naprawdę przelewa pieniądze w takim terminie.
Żyjemy w czasach, w których każdy potencjalny obywatel posiada własne konto bankowe. Dlatego urząd skarbowy zaczął praktykować zwrot podatku bezpośrednio na konto bankowe podatnika. Podobnie jest z informacjami, jeśli chcemy, to urząd skarbowy może nas informować o wszystkim za pośrednictwem poczty mailowej.