Information
Account disabled by server administrator.
© ISPmanager control panel
Podatek VAT

Podatek VAT 2012 - 2013

Integracja sklepów internetowych z Amazon, czyli jak rozwinąć sprzedaż internetową

amazonDynamiczny wzrost handlu internetowego wskazuje, że coraz więcej osób zdecydowanych jest na realizację zakupów drogą elektroniczną.
Nieograniczona obszarem ani dostępnością wymiana towarowa daje możliwość rozwoju zarówno niewielkim firmom, jak i ogromnym marketom. Jak ten trend powinni wykorzystać handlowcy, aby systematycznie zwiększać swoje dochody?

Faktura elektroniczna – jak ją skutecznie przechowywać?

fakturaZdecydowanie łatwiej przechowuje się faktury elektroniczne w porównaniu z ich tradycyjną, papierową formą. Szczególnie doceniają to właściciele dużych przedsiębiorstw i firm z sektora mikro. Na liczne segregatory z papierowymi fakturami, niejednokrotnie trzeba było przeznaczyć dodatkowe pomieszczenie, a w przypadku e-faktur wystarczy trochę miejsca na dysku.

Interpretacja ogólna Ministra Finansów dotycząca świadczeń finansowych ze środków ZFŚS

Interpretacja ogólna Ministra Finansów z dnia 27 maja 2013 r., Nr PT1/033/20/831/KSB/12/RD50859 dotycząca opodatkowania podatkiem od towarów i usług świadczeń finansowych w całości lub w części ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych.

Czy wynagrodzenie za wcześniejsze rozwiązanie umowy najmu podlega opodatkowaniu?

Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi w indywidualnej interpretacji z dnia 16 kwietnia 2013 r. Nr IPTPP4/443-70/13-2/UNR wypowiedział się, czy zapłata, którą podatnik otrzyma i otrzymywał będzie co miesiąc stanowiącą wynagrodzenie za świadczenie wcześniejszego rozwiązania umowy najmu podlega opodatkowaniu podatkiem VAT w wysokości 23% na gruncie ustawy o VAT?

Zmiany dotyczące WDT od kwietnia 2013 r.

W związku z nowelizacją ustawy o podatku od towarów i usług od 1 kwietnia 2013 r. zmieniają się niektóre przepisy zawarte w art. 42 ustawy o VAT dotyczące wewnątrzwspólnotowych dostaw towarów.

Precedensowy wyrok NSA w sprawie wyłudzeń VAT

wyludzenie vatPoczątkiem lipca 2012r. zapadł precedensowy wyrok NSA, który to dotyczył odliczeń (wyłudzeń) w podatku VAT. Konkretnie chodzi w tym przypadku o stronę skarżącą firmę Bolmet, która to zajmowała się handlem surowcami i metalami nieżelaznymi. Naczelny Sąd Administracyjny wydał wyrok, w którym uznał, iż urząd skarbowy nie ma racji, gdyż nie udowodniono firmie, że w kontaktach jakie ta miała ze swoimi kontrahentami – nie dochowała należytej staranności.

Pojęcie eksportu towarów - uchwała NSA 7 sędziów z 25 czerwca 2012

eksport towarowW dniu 25 czerwca 2012 roku zapadł wyrok NSA w składzie 7 sędziów w zakresie dotyczącym definicji eksportu towarów. Jak wiemy eksport, przy zachowaniu odpowiedniej dokumentacji podatkowej, daje podatnikowi prawo do użycia w tym przypadku stawki 0% VAT.

Uchwała NSA w zakresie bonusów warunkowych i premii pieniężnych

premia pienieznaW dniu 25 czerwca 2012r. zapadła uchwała NSA, w której to sąd wypowiedział się w temacie bonusów warunkowych i premii pieniężnych. Zgodnie z uchwałą Najwyższego Sądu Administracyjnego wypłata dla kontrahentów bonusów warunkowych czy premii pieniężnych przyznanych uprzednio z tytułu osiągnięcia pewnego poziomu sprzedaży oraz dokonywania płatności w należytym terminie – będzie stanowić rabat , który to zmniejszy podstawę opodatkowania zgodnie z art. 29 ust. 4 ustawy o VAT.

VAT z tytułu wierzytelności w kosztach uzyskania przychodów

wierzytelnosciW dniu 11 czerwca 2012r. zapadła uchwala Najwyższego Sądu Administracyjnego w składzie siedmiu sędziów (sygn. I FPS 3/11) w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów podatkowych wartości brutto straty poniesionej z tytułu  sprzedanych wierzytelności.  Jak wskazuje powyższy wyrok NSA w tej materii podatek VAT musi pozostać neutralny dla podatników.

Zmiany w VAT 2013 - odliczenie VAT

odlczenie VATPojawi się bardzo ważna zmiana w zakresie momentu odliczania podatku VAT naliczonego.
Uwaga- w przypadku np. błędnego wystawienia FV przez dostawcę, np.. wystawiono fv wcześniej (data fv) aniżeli powinna być wystawiona zg. z ustawą o VAT czyli wystawiono wcześniej aniżeli powstałe obowiązek podatkowy, to podatek VAT będziemy mogli z takiej FV odliczyć dopiero w momencie kiedy powstanie obowiązek podatkowy od takiej FV zakupu.

Joomla templates by a4joomla
Information
Account disabled by server administrator.
© ISPmanager control panel