Information
Account disabled by server administrator.
© ISPmanager control panel
Podatek Dochodowy

Podatek dochodowy 2012 / 2013r

Logistyka w służbie ekologii

Nowoczesna logistyka koncentruje się obecnie na tym, aby jak najszybciej i tym samym najbardziej efektywnie przekazywać towary z jednego miejsca do drugiego, także na znaczne odległości. Jednak na równi z efektywnością coraz większy nacisk kładzie się także na ekologię. Nie sposób nie zauważyć, że rozwój transportu wpływa niekorzystnie na środowisko naturalne, dlatego też firmy logistyczne i spedycyjne poszukują coraz lepszych rozwiązań, które pozwalają im nie tylko zmniejszyć oddziaływanie na środowisko, ale również obniżyć koszty, ponieważ te dwa cele mogą iść ze sobą w parze.

Najlepsze lokaty bankowe

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, pora pomyśleć o planie na urlop. Na pewno każdy z nas ma ich wiele, ale bardzo często ich realizacja przewyższa nasze możliwości finansowe. Co zrobić w takiej sytuacji i skąd wziąć pieniądze? Czasami wystarczy samo oszczędzanie, a jeśli przy tym możemy też zarobić, to plany na wakacje bez problemu zrealizujemy. 

Ewidencja przychodów i rozchodów - co to takiego?

Małe firmy, które rozliczają się z podatku dochodowego na zasadach ogólnych lub liniowo, nie muszą prowadzić pełnych ksiąg rachunkowych. Jeśli nie przekraczają one ustawowego limitu przychodu to mogą się zdecydować na prostszą wersję ewidencji, czyli na prowadzenie podatkowej księgi przychodów i rozchodów.

Jak obliczana jest zdolność kredytowa?

Zdolność kredytowa określa czy potencjalny kredytobiorca, przy poziomie osiąganych dochodów oraz stałych wydatków, będzie w stanie spłacić zaciągane zobowiązanie. Jest to jeden z podstawowych elementów, które są przez banki sprawdzane w procesie starania się o kredyt, zwłaszcza w przypadku dużych kwot. Jak jest obliczana?

Wywóz i utylizacja mebli – dlaczego warto korzystać z takich usług?

Przeprowadzka do nowego domu lub mieszkania przeważnie związana jest z koniecznością przetransportowania mniejszych lub większych mebli. Firmy specjalizujące się w usłudze taxi bagażowego bardzo chętnie realizują tego rodzaju zlecenia. Wiele osób, rozpoczynając „nowe życie” decyduje się na to, aby nie zabierać ze sobą starego wyposażenia. Co więc zrobić w sytuacji, gdy nie chcemy, aby dalej używać tych samych mebli? Warto w tym przypadku wynająć firmę od transportu samochodowego, która jednocześnie zajmie się utylizacją mebli.

Finansowe i pozafinansowe koszty prowadzenia działalności

Założenie własnej działalności kojarzy się wielu ludziom z tonami dokumentów, godzinami spędzonymi w urzędach i wysokimi kosztami. Jednym słowem kojarzy się źle. Media cały czas informują jak bardzo ten proces jest utrudniany przez państwo i jak wysokie koszty ponosi osoba zakładająca działalność. Słupki i liczby mówią bez ogródek Polakom, że to się nie opłaca. No właśnie, nie opłaca. Tylko komu? Przejście na samozatrudnienie to po prostu kolejna forma zatrudnienia. Nie ma nic złego w tym, że osoba, która chce sama stworzyć miejsce pracy musi odprowadzić podstawowe składki, takie jakie ponosi pracodawca zatrudniając pracowników.

Odestki ustawowe - pieniądz stwarza pieniądz

Odsetki ustawowe są formą odszkodowania, której człowiek chciałby uniknąć, a zarazem nie miałby nic przeciwko, gdyby takie zostały przyznane na jego korzyść. Jest to rodzaj rekompensaty za opóźnienia w zobowiązaniach finansowych, którą ponosi się przy każdym nieterminowym opłacaniu rachunków czy faktur.

Jak wybrać dobre konto bankowe?

konto bankoweZastanawiając się nad wyborem konta, nie należy ograniczać się jedynie do sprawdzenia, ile wnosi opłata za prowadzenie rachunku i oprocentowanie. Większość banków pierwszej już nie pobiera, a drugiego nie nalicza. Za to każe sobie płacić za inne rzeczy. Dlatego jeśli chcesz zmienić konto osobiste dokładnie przeanalizuj tabelę opłat i prowizji.

Letni czas wyjazdów z pożyczką krótkoterminową

Rozpoczyna się właśnie sezon na szukanie ofert na wakacyjne wyjazdy. Już teraz w biurach podróży możesz znaleźć korzystne oferty last minute na zagraniczne podróże. A jeśli wolisz spędzić wakacje w kraju, najwyższy czas na zarezerwowanie noclegów w jednym z polskich kurortów. Jak sfinansować swój wyjazd, kiedy brakuje Ci na niego oszczędności. 

Deklaracje PIT bez wychodzenia z domu

Każdego roku, pod koniec kwietnia urzędy pocztowe oraz placówki poczty polskiej stają się symbolem kolejek petentów. Wszystko za sprawą rozliczeń PIT. Jest jednak metoda na rozliczenie PIT bez wychodzenie z domu.

Joomla templates by a4joomla
Information
Account disabled by server administrator.
© ISPmanager control panel