Podatek dochodowy 2012 / 2013r

Wywóz i utylizacja mebli – dlaczego warto korzystać z takich usług?

Przeprowadzka do nowego domu lub mieszkania przeważnie związana jest z koniecznością przetransportowania mniejszych lub większych mebli. Firmy specjalizujące się w usłudze taxi bagażowego bardzo chętnie realizują tego rodzaju zlecenia. Wiele osób, rozpoczynając „nowe życie” decyduje się na to, aby nie zabierać ze sobą starego wyposażenia. Co więc zrobić w sytuacji, gdy nie chcemy, aby dalej używać tych samych mebli? Warto w tym przypadku wynająć firmę od transportu samochodowego, która jednocześnie zajmie się utylizacją mebli.

Finansowe i pozafinansowe koszty prowadzenia działalności

Założenie własnej działalności kojarzy się wielu ludziom z tonami dokumentów, godzinami spędzonymi w urzędach i wysokimi kosztami. Jednym słowem kojarzy się źle. Media cały czas informują jak bardzo ten proces jest utrudniany przez państwo i jak wysokie koszty ponosi osoba zakładająca działalność. Słupki i liczby mówią bez ogródek Polakom, że to się nie opłaca. No właśnie, nie opłaca. Tylko komu? Przejście na samozatrudnienie to po prostu kolejna forma zatrudnienia. Nie ma nic złego w tym, że osoba, która chce sama stworzyć miejsce pracy musi odprowadzić podstawowe składki, takie jakie ponosi pracodawca zatrudniając pracowników.

Odestki ustawowe - pieniądz stwarza pieniądz

Odsetki ustawowe są formą odszkodowania, której człowiek chciałby uniknąć, a zarazem nie miałby nic przeciwko, gdyby takie zostały przyznane na jego korzyść. Jest to rodzaj rekompensaty za opóźnienia w zobowiązaniach finansowych, którą ponosi się przy każdym nieterminowym opłacaniu rachunków czy faktur.

Jak wybrać dobre konto bankowe?

konto bankoweZastanawiając się nad wyborem konta, nie należy ograniczać się jedynie do sprawdzenia, ile wnosi opłata za prowadzenie rachunku i oprocentowanie. Większość banków pierwszej już nie pobiera, a drugiego nie nalicza. Za to każe sobie płacić za inne rzeczy. Dlatego jeśli chcesz zmienić konto osobiste dokładnie przeanalizuj tabelę opłat i prowizji.

Letni czas wyjazdów z pożyczką krótkoterminową

Rozpoczyna się właśnie sezon na szukanie ofert na wakacyjne wyjazdy. Już teraz w biurach podróży możesz znaleźć korzystne oferty last minute na zagraniczne podróże. A jeśli wolisz spędzić wakacje w kraju, najwyższy czas na zarezerwowanie noclegów w jednym z polskich kurortów. Jak sfinansować swój wyjazd, kiedy brakuje Ci na niego oszczędności. 

Deklaracje PIT bez wychodzenia z domu

Każdego roku, pod koniec kwietnia urzędy pocztowe oraz placówki poczty polskiej stają się symbolem kolejek petentów. Wszystko za sprawą rozliczeń PIT. Jest jednak metoda na rozliczenie PIT bez wychodzenie z domu.

Kredyt hipoteczny – jak go otrzymać?

kredyt-hipotecznyWłasny dom czy mieszkanie to jeden z celów młodych Polaków, który musi zostać zrealizowany. Mamy nieco inną mentalność, niż nasi równolatkowie na Zachodzie – mieszkanie z rodzicami w wieku 30 lat lub wynajmowanie mieszkania przez następne 30 kojarzy nam się z inwestowaniem pieniędzy w „kogoś”. Rzadko komu udaje się kupić mieszkanie za gotówkę. Często więc jego sposobem na własne cztery kąty jest kredyt hipoteczny. Jak go otrzymać?

W jaki sposób wybrać kredyt dla firmy?

WP ideabankW ostatnim czasie liczba atrakcyjnych kredytów firmowych rośnie. Banki prześcigają się w promowaniu rozwiązań dla małych i średnich przedsiębiorców, ponieważ znają sytuację gospodarczą oraz światowe problemy ekonomiczne. Produktów jest naprawdę wiele, każdy chce zapewnić korzystne warunki oraz przyciągnąć zainteresowanych klientów.

Absolwent na rynku pracy

praca-dla-studentowWejście na rynek pracy tuż po ukończeniu studiów nie jest prostym zadaniem dla większości z nas. Szczególnie ci, którzy do poszukiwania pracy podchodzą ambitnie, marząc o zatrudnieniu, które przynosi więcej niż pensję, muszą w znalezienie etatu marzeń włożyć sporo pracy. Na szczęście jednak wystarczy odrobina kreatywności i obycia z nowoczesnymi technologiami, by z łatwością pokonać wszelkie przeszkody stojące między Tobą a zatrudnieniem na stanowisku godnym Twoich aspiracji. Co zrobić, by osiągnąć sukces? Podpowiadamy.

Ulgi w PIT za 2014 rok – co się zmieniło a co nie

ulgi w PIT 2014Na początku 2015 roku uległa zmianie ulga na dzieci. Jest teraz bardziej korzystna dla rodzin wielodzietnych a także nisko sytuowanych. Poza tym, ustawodawcy nie przygotowali większych zmian. Przeczytaj z jakich ulg możesz skorzystać w 2015 roku.

Joomla templates by a4joomla