Podatek dochodowy 2012 / 2013r

W jaki sposób wybrać kredyt dla firmy?

WP ideabankW ostatnim czasie liczba atrakcyjnych kredytów firmowych rośnie. Banki prześcigają się w promowaniu rozwiązań dla małych i średnich przedsiębiorców, ponieważ znają sytuację gospodarczą oraz światowe problemy ekonomiczne. Produktów jest naprawdę wiele, każdy chce zapewnić korzystne warunki oraz przyciągnąć zainteresowanych klientów.

Absolwent na rynku pracy

praca-dla-studentowWejście na rynek pracy tuż po ukończeniu studiów nie jest prostym zadaniem dla większości z nas. Szczególnie ci, którzy do poszukiwania pracy podchodzą ambitnie, marząc o zatrudnieniu, które przynosi więcej niż pensję, muszą w znalezienie etatu marzeń włożyć sporo pracy. Na szczęście jednak wystarczy odrobina kreatywności i obycia z nowoczesnymi technologiami, by z łatwością pokonać wszelkie przeszkody stojące między Tobą a zatrudnieniem na stanowisku godnym Twoich aspiracji. Co zrobić, by osiągnąć sukces? Podpowiadamy.

Ulgi w PIT za 2014 rok – co się zmieniło a co nie

ulgi w PIT 2014Na początku 2015 roku uległa zmianie ulga na dzieci. Jest teraz bardziej korzystna dla rodzin wielodzietnych a także nisko sytuowanych. Poza tym, ustawodawcy nie przygotowali większych zmian. Przeczytaj z jakich ulg możesz skorzystać w 2015 roku.

Co możesz wrzucić w koszty firmy?

co mozna wrzucic w koszty firmyProwadzenie firmy wydaje się łatwe i przyjemne, zwłaszcza dla osób, które patrzą na to z boku. Tymczasem do zadań przedsiębiorcy nie należy wyłącznie dbanie o rozwój firmy i sprzedaż produktów czy usług, ale również optymalizacja kosztów.

Pożyczki pozabankowe

pozyczkibez WP

Zdarzają się takie sytuacje życiowe, kiedy bardzo szybko potrzebujemy określonej kwoty gotówki. Najwygodniejszą forma uzyskania szybko pożyczki pieniężnej jest skorzystanie  z wielu dostępnych pożyczek pozabankowych.

PIT-36. Zobacz kto go rozlicza i jakie załączniki należy do niego złożyć?

abcpodatkiWPOd 1 stycznia 2015 roku można składać swoje zeznania podatkowe. Muszą składać je osoby osiągający jakiś dochód. Deklaracje PIT-36 złożą osoby, prowadzące pozarolniczą działalność gospodarczą opodatkowaną na zasadach ogólnych przy zastosowaniu skali podatkowej lub działy specjalne produkcji rolnej opodatkowane na ogólnych zasadach stosując skalę podatkową. Zobacz więcej informacji o PIT-36 w 2015 roku.

PIT 2014: ulga rehabilitacyjna

ulga rehabilitacyjnaW tym roku po raz kolejny osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie będą mogli skorzystać ze specjalnej ulgi rehabilitacyjnej podczas składania zeznania podatkowego. W ten sposób otrzymają oni zwrot niektórych kosztów, których poniesienie było niezbędne do sprawnego funkcjonowania osoby niepełnosprawnej. Poniżej znajdziesz wszystkie niezbędne informacje związane z ulgą rehabilitacyjną. Komu konkretnie przysługuje i co wchodzi w jej skład?

Biznesowe spotkanie nad Bałtykiem. Polska jest już przedsiębiorcza.

rozwój regionalny WP17 grudnia przedstawiciele środowisk akademickich i biznesowych spotkali się w nadmorskim Sopocie, by porozmawiać o postępach w realizacji projektu „Droga do Polski Przedsiębiorczej”. Organizatorem wydarzenia były Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości (AIP), które już od dziesięciu lat wspierają rozwój polskich startupów.

PIT za rok 2014. Kiedy złożyć odpowiednie dokumenty?

pit 2014Chociaż do złożenia zeznania podatkowego PIT za rok 2014 zostało jeszcze sporo czasu, to warto uprzytomnić sobie, do kiedy należy złożyć poszczególne dokumenty do urzędu skarbowego. Nie wszystkie PIT-y mają bowiem ten sam ostateczny termin przedłożenia. Który PIT należy złożyć najwcześniej, a z którym nie trzeba się spieszyć? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz poniżej.

Zwrot podatku na konto

zwrot podatku na kontoCo roku mamy do spełnienia jeden obywatelski obowiązek i musimy rozliczyć z naszych przychodów. Deklaracja roczna wskazuje też zaliczki na podatek - wpłacane w trakcie roku oraz przedstawia prawa podatnika do ulg i odliczeń. W związku z tym urząd skarbowy zwróci nam pewną kwotę na naszą rzecz. Zwrot podatków jest często korzystny dla nas, ponieważ możemy dostać zwrot podatku.

Joomla templates by a4joomla