Information
Account disabled by server administrator.
© ISPmanager control panel
Rozliczenie Delegacji w 2013r.

Solidne OC – Podstawa w życiu każdego kierowcy

Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej to innymi słowy po prostu ubezpieczenie OC. Chyba najpopularniejszy produkt wśród wszystkich posiadaczy pojazdów. Polskie prawo reguluje kwestie tego ubezpieczenia w dość stanowczy i wyraźny sposób i dlatego raczej nie unikniemy ponoszenia corocznych opłat z tytułu tej polisy ubezpieczeniowej

 

Delegacje krajowe i zagraniczne – istotne zmiany od 1 marca 2013r.

podroz sluzbowaZ dniem 1 marca 2013r. wejdzie w życie Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 29 stycznia 2013 r. w sprawie należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej (Dz. U. z 2013 r. poz. 167).

Oddelegowanie a delegacje - fundamentalne różnice

oddelegowanie czy_delegacjaNiejednokrotnie pracownik czy pracodawca zastanawiał się czy wyjazd służbowy potraktować jako delegację czy jednak jako oddelegowanie. Od sposobu potraktowania danego wyjazdu służbowego będą wiązały się także określone obowiązki zarówno dokumentacyjne a także jak ważne odpowiednie konsekwencje na tle ustawy podatkowej.

Przy użyciu jakich dokumentów rozliczyć można koszty delegacji ?

koszty delegacjiFirma delegując danego pracownika w podroż służbową (czy to krajową czy zagraniczną) jest zobligowana pokryć takiej osobie koszty związane z tą delegacją. Z kolei pracownik winien  w terminie 14 dnia od dnia zakończenia delegacji , rozliczyć koszty przebytej podroży służbowej.

Diety w przypadku odbywania delegacji zagranicznej

delegacja zagranicznaNiejednokrotnie każdy z nas zastanawiał się jak prawidłowo skalkulować wartość diety dla pracownika, który przebywał w podróży zagranicznej np. do Niemiec, w przypadku gdy osoba taka miała zagwarantowane darmowe obiady? Delegacja zagraniczna wynosiła  4 doby plus 9 godzin.

Joomla templates by a4joomla
Information
Account disabled by server administrator.
© ISPmanager control panel